Atrakcje

Gdynia i okolice:

Molo Orłowo

Drewniane molo w Gdyni, w przepięknej dzielnicy Orłowo, wybudowano w 1934 roku. Orłowskie molo ma 180 m długości i stanowi wyśmienity punkt widokowy na słynny klif Orłowski, wyjątkowo malownicze miejsce, podobnie jak cała orłowska plaża.

Klif Orłowski

Klif  Orłowski znajduje się na Cyplu Redłowskim, czyli krawędzi Kępy Redłowskiej, najdalej wysuniętym w morze naturalnym punkcie Gdyni. Wysokość klifu dochodzi do 40 metrów ponad poziom wody Zatoki Gdańskiej. Niemal pionowe zbocze klifu, zbudowane jest głównie z glin, piasków gliniastych i żwirów wodnolodowcowych, zmieszanych z dużymi głazami.

Plaża w Gdyni

Najbardziej popularna plaża w Gdyni. Na szerokości 200 m zorganizowano kąpielisko, które jest strzeżone do końca sierpnia. Plaża jest doskonale skomunikowana, można do niej dojechać autobusem, trolejbusem, a z przystanku SKM idzie się 10-15 minut.

Muzeum Emigracji
Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą. Dzięki projektom o charakterze edukacyjnym i kulturalnym Muzeum jest miejscem spotkań i dyskusji. W sposób szczególny zobowiązuje do tego najlepszy z możliwych adresów – ul. Polska 1.

Pomorski Park Naukowo Technologiczny

PPNT Gdynia to hub organizacji biznesowo-naukowych. Z jednej strony jest siedzibą firm parkowych, z drugiej prężnie działającym centrum biznesowym. Misją Parku jest aktywne wspieranie i tworzenie warunków do rozwoju inicjatyw i projektów opartych o wysokie technologie. To również miejsce spotkań i wymiany myśli przedsiębiorców, projektantów, naukowców, pasjonatów.
Gdyńska Torpedownia

Będąc w okolicy warto zajechać. Torpedownia jest widoczna z plaży w Babich Dołach, do której dojeżdżamy ulicą Zieloną do samego końca. Na miejscu jest niewielki parking, sama plaża też bardzo fajna. Torpedownia, a raczej pozostałości po niej robią wrażenie.

Centrum Nauki Experyment
Centrum Nauki Experyment w Gdyni jest instytucją kultury, której celem jest łączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę. Centrum Nauki Experyment pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata

Dar Pomorza - Oddział Centralnego Muzeum Morskiego
27 maja 1983 r. "Dar Pomorza", jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, rozpoczął nowy etap swojej historii jako statek-muzeum, stając się sui generis pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków. Statek-Muzeum "Dar Pomorza" stoi zacumowany przy swym starym nabrzeżu w porcie gdyńskim. Co rok odwiedza go ponad 100 000 osób.

Muzeum Marynarki Wojennej
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni sławiące historię morskiego oręża na morzu i dzieje Polski morskiej istnieje już od wielu lat. Ma niepowtarzalny charakter i jest jedynym takim miejscem nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dokładaliśmy i dokładamy wszelkich starań, by dynamicznie się rozwijać i naszą wspaniałą historię przekazywać w ciekawy sposób. Z niemałym trudem przy wsparciu budżetu państwa i naszych wspaniałych darczyńców, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni powstała nowa siedziba Muzeum Marynarki w Gdyni uroczyście otworzona 28 listopada 2012 roku. To tutaj pod wspólnym dachem zamieszkała historia, wspomnienia i emocje ludzi tworząc dorobek naszej FLOTY

Gdynia InfoBox
Miasto w mikroskali, czyli ponad 2000 obiektów na wielkiej makiecie Gdyni, widok z 22-metrowej wieży na jedyną w Polsce oś ulicy wdzierającej się w morze czy spacer po Gdyni, która powstanie dopiero za kilka lat - to tylko część oferty gdyńskiego InfoBoxu

Akwarium Gdynskie MIR
Akwarium Gdyńskie – ogród zoologiczny działający w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Modernistyczny budynek Akwarium wybudowany w 1938 roku, usytuowany jest w Gdyni przy Alei Jana Pawła II, na Molo Południowym. Ogród zoologiczny prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym.

Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę w Gdyni
Całoroczna kolej linowo-terenowa znajdująca się w centrum Gdyni. Kolejka została uruchomiona 4 lipca 2015. Powstała w ramach unijnego programu JESSICA, w ramach którego przeprowadzono również rewitalizację placu Grunwaldzkiego, znajdującego się u podnóża Kamiennej Góry, oraz budowę na nim podziemnego parkingu na 180 pojazdów.

Kolibki Adventure Park Gdynia:
Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Nie bojących się ciekawych nowych wyzwań i przygód. Specjalnie dla Was na dawnym torze motocrossowym wśród pięknego lasu z widokiem na Zatokę Gdańską zostały przygotowane niezliczone atrakcje. Adventure Park jest miejscem gdzie każdy znajdzie przygodę dla siebie.  Rozległy teren,  profesjonalnie przygotowany do realizacji najróżniejszych aktywności i sportów daje duży wybór atrakcji.  Szeroka oferta pozwala na realizację zarówno małych jak i dużych imprez firmowych, pikników rodzinnych jak i imprez indywidualnych

Koło Widokowe
Największe koło widokowe w Polsce!
Przyjdź i zobacz Panoramę miasta, Półwysep i niesamowite zakątki Gdyni z 60 metrów nad ziemią.

Aqua Park z rekinami Rumia
Jedyny na Pomorzu i w Europie Aquapark z rekinami przywita gości zjeżdżalniami, które łącznie mają 500 metrów długości. Jedna z nich to przeszklony tunel, którym zjedziemy prosto do akwarium z rekinami. Druga ze zjeżdżalni jest ustawiona z kolei pod takim kątem, że zjadą z niej tylko najodważniejsi śmiałkowie. Na terenie aquaparku dostępny będzie jeszcze m.in. podświetlany tunel Blue Cosmo.

Krzywy Domek w Szymbarku i skansen
W skansenie w Szymbarku znajduje się Dom do Góry Nogami, w którym można pospacerować po suficie i sprawdzić, czy nie zwariuje nam od tego błędnik. Pomysłodawcą tego jakże oryginalnego projektu jest przedsiębiorca Daniel Czapiewski. Krzywy Dom Szymbark do Góry Nogami jest drewnianym domem o naturalnych rozmiarach, który został postawiony na dachu.

Sopot


Plaża w Sopocie
Plaża sąsiadująca ze słynnym "Monciakiem". Moc atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Główną atrakcją jest najdłuższe molo w Polsce. Plaża jest strzeżona w sezonie wakacyjnym.Sopot jest najbardziej znaną trójmiejską plażą. Co roku przyjeżdżają do uzdrowiska tysiące ludzi pragnących relaksu na najwyższym poziomie. Jest także plażą, na którą najłatwiej trafić

Monte Cassino
Ulica Bohaterów Monte Cassino – reprezentacyjna ulica w Sopocie, prowadząca od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Jest strefą pieszą, w całości wyłączoną z ruchu samochodowego. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie oraz kluby.

Sopot Molo
Molo im. Jana Pawła II w Sopocie – najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest jedną z największych atrakcji miasta. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie.

Latarnia morska w Sopocie
Światło nawigacyjne w Sopocie – znak nawigacyjny na polskim wybrzeżu Bałtyku, położony w Sopocie. Od czasu zmniejszenia zasięgu nominalnego do 7 mil morskich w lutym 1999, według obowiązujących kryteriów w tym zakresie, nie jest już formalnie latarnią morską, ale dalej jest tak nazywana